placeholder
23 maart 2018

De molens in Werelderfgoed Kinderdijk draaien weer

Een heuse audiotourapp, een nieuwe rondvaartboot en een uit- en instapzone. in het jubilerende en opgeknapte Wisboomgemaal onthulde Stichting Werelderfgoed Kinderdijk vandaag de plannen voor het nieuwe toeristenseizoen.

De primeur was een virtuele tour door het nieuwe bezoekerscentrum waarvan de eerste paal binnen twee maanden de grond in gaat. Directieleden Cees van der Vlist en Johan Mellegers gaven een inkijk:

Een bezoekerscentrum waar we een Werelderfgoedwaardig ontvangst kunnen bieden

Directieleden Cees van der Vlist en Johan Mellegers

Directieleden Cees van der Vlist en Johan Mellegers

Naast het bezoekerscentrum, verrijzen onder meer ook een natuureducatiegebouw, een verbindende brug, ontvangstgebouw voor groepen en een hulpgemaal. De bouw van de nieuwe entreezone voor het werelderfgoed neemt ongeveer een jaar in beslag. Ondertussen is de SWEK voortdurend bezig de bereikbaarheid en spreiding van bezoekers in het molengebied te verbeteren. Nieuw is dit jaar rondvaarboot Jantina, een historisch beurtschip dat duurzaam aangepast wordt en vanaf 1 mei bezoekers makkelijker naar museummolen Blokweer brengt.

Een gewaardeerd geschenk van Maritiem Museum Rotterdam

Ook de nieuwe uit- en instapzone voor bussen moet de stroom bezoekers in goede banen leiden. Bussen mogen dit seizoen alleen nog maar parkeren bij een aangewezen parkeerplaats in Nieuw-Lekkerland ongeveer drie kilometer verderop. “Dat is prettig voor toeristen, maar zeker ook voor in- en omwonenden van Kinderdijk. Het draagt bij aan de vermindering van de overlast en verbetert de veiligheid.”

Nieuw dit seizoen is ook de ‘customer journey app’. Met de app krijgen bezoekers meer informatie en tips over het molengebied en de regio. Een audiotour laat toeristen hun bezoek nog intenser beleven. De app past naadloos bij de wens van de SWEK om meer educatiemogelijkheden te bieden.

Bekijk video Bekijk video

De auteur

Een nieuw leven voor beurtschip ‘Jantina’ in Werelderfgoed Kinderdijk

Een nieuw leven voor beurtschip ‘Jantina’ in Werelderfgoed Kinderdijk

Lees meer
Blijf op de hoogte van alle ontwikkelingen in het gebied

Blijf op de hoogte van alle ontwikkelingen in het gebied

Lees meer
Zomaar iets op straat verkopen, mag niet meer in Kinderdijk.

Zomaar iets op straat verkopen, mag niet meer in Kinderdijk.

Lees meer

"Gelukkig hebben we het bonnetje nog" - leeftijd museummolen Blokweer bij toeval ontdekt

Lees meer
Regionaal fonds als stimulans voor recreatie en toerisme

Regionaal fonds als stimulans voor recreatie en toerisme

Lees meer
Ontdek het UNESCO Werelderfgoed van NEDERLAND te voet of per fiets

Ontdek het UNESCO Werelderfgoed van NEDERLAND te voet of per fiets

Lees meer
Heel het jaar genieten van puur Hollands werelderfgoed. Check onze openingstijden per seizoen

Heel het jaar genieten van puur Hollands werelderfgoed. Check onze openingstijden per seizoen

Lees meer
Al onze arrangementen op een rijtje

Al onze arrangementen op een rijtje

Lees meer
Ben jij de versterking voor onze afdeling Communicatie?

Ben jij de versterking voor onze afdeling Communicatie?

Lees meer
Wegens onderhoud beperkt geopend van 1 januari tot en met 16 februari

Wegens onderhoud beperkt geopend van 1 januari tot en met 16 februari

Lees meer